Ubrania w stylu folk – kwiaty, wzory i kolory

Style ubierania bardzo często czerpią z siebie nawzajem, czasem bardzo trudno je od siebie odróżnić. Stylizacja folk jest jednocześnie odwołaniem do tradycji etnicznych zdobień, wzory boho mogą być inspirowane stylem etno, a ubrania z folkowymi wzorami mieć strukturę patchworka.

Czy folkowe ubrania można nosić nawet wtedy, kiedy nie jest się członkiem zespołu ludowego? Jak najbardziej! Moda na styl folk nie odpuszcza i pomimo wielu innych trendów, nadal chętnie wykorzystywana jest przez wielbicielki mody na całym świecie. Nie musisz przebierać się w tradycyjny ludowy strój, aby uzyskać folkowy charakter Twojej stylizacji. Wystarczy jeden element garderoby, a Twój strój od razu nabiera koloru, charakteru i prawdziwie folkowego wyglądu!

Czym charakteryzuje się styl folk?

To oczywiście moda, która nawiązuje do stroju ludowego. Którego ludu? Tutaj panuje duża dowolność, ponieważ ubrania folkowe mogą nawiązywać do stroju polskiego, wschodniego, meksykańskiego, a nawet skandynawskiego. Liczy się nawet delikatna inspiracja tradycyjnym strojem z wybranego regionu i wcale nie musi ona dominować w całej stylizacji.

Jak jednak zazwyczaj wyglądają folkowe ubrania?

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech tych ubrań są oczywiście wzory. To właśnie one pozwalają znaleźć nam odniesienie do konkretnego stroju i to one sprawiają, że stylizacja nabiera etnicznego charakteru. Styl folkowy jest więc stylem, w którym widoczne będą elementy mody etnicznej. Oba nurty przenikają się i czerpią od siebie.

Sit

Podobne wpisy